Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza baki giriş yaratıcı ve uyma eden biriyseniz, örneğin 2 zaman önce baktığınızda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın aracısız çaldatmaındığını saptama etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çaldatmaındı demeden önce son bir arama bile arkadaş, kardeş ya da hesabı uyma eden yakınlarımızdan arama sağlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere uyma etmiş olduğu kişileri gözden geçirmesini, düzgüsüz bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen eşhas ekseriyetle kullanıcı adınızı bileğemektirmektedir, saldırganların sizin hesabınız muhtevain belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çaldatmaışın.
Instagram Hesabı Ne Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çaldatmaındı ise bunun kafalıca sebepleri şunlardır:

E-eğik adresinize gelen ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz naylon e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sanki Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran naylon maillerdir. Dikkatli bakılmış olduğunda web adres kısmının instagram.com ya da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde mevki düzlük linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çaldatmaınabilir.
Uymaçi arttırmak muhtevain kullanılan web siteleri ya da mobil icraat. Bu web siteleri ve icraat ekseriyetle Instagram temassı istediği muhtevain şifrenizi aldatmaırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Içtimai mühendislik. Bu yöntemde bir kişi şifrenizi çkabul etmek muhtevain size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çaldatmaınan bir müşterimize saldırgan “DM” ile ulaşıp, uymaçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun muhtevain bile şifresini almıştı. Içtimai mühendislik, bir kişbol farklı metotlarla ikna ika yöntemidir. Saldırganlar kişileri “hesabın tehlikede” “uymaçini arttıralım” üzere sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çaldatmaınan Instagram Hesabı Ne Anlayışsız Alınır?
Instagram hesabı çaldatmaınan ya da hacklenen eşhas muhtevain ne efsus ki çok fazla formül bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu konuda çok fazla destek sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çaldatmaındı” diyerek gerçekte diğer kişilerin hesabını çalmaya çaldatmaışan kişilerin olması.

1.Teknik: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama temassı almaya çaldatmaışın. şayet şifre sıfırlama temassı gelirse derhal şifreyi bileğemektirin ve yalnız arkası sıra “kayıtlı e-posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini sağlayıp hesabı güvene cebin.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar görgü ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Teknik: Instagram hesabınız çaldatmaındığında e-posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram durum şifreniz bileğemektiğinde veya kullanıcı adınız bileğemektiğinde e-posta hesabınıza tadil bildirimi aldatmaırsınız. Instagram hesabını çdüzlük saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zaten bileğemektirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine emniyetli evetğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğemektirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğemektiren sen bileğilsen, hesabını güvene aldatma” ya da gâh “bileğemekikliği art aldatma” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra karşınıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslısınız ama ekseriyetle saldırganlar e-posta adresini bileğemektirdiği muhtevain sizde bu ekran çıkmaz ve direk olarak “güvenlik kodu aldatma” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?